DRUGI BLOK TBS NA PARKITCE – PRZETARG

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "TBS" w Częstochowie ogłosił niedawno przetarg na budowę kolejnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ramach systemu TBS przy ulicy Łódzkiej.

Zakres prac obejmuje wzniesienie budynku mieszkalnego z jedną klatką schodową, składającego się z czterech kondygnacji nadziemnych, z windą wewnątrz klatki, miejscami parkingowymi oraz zagospodarowaniem terenu. Będzie to budynek o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej 488 m², powierzchni użytkowej 1.601 m² oraz kubaturze całkowitej 6.400 m³, wraz z kompletnymi instalacjami wewnętrznymi, przyłączami oraz zagospodarowaniem otoczenia.

Paweł Konieczny, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o. w Częstochowie, wyraził nadzieję na zainteresowanie oferentów. Podkreślił, że celem jest zaproponowanie około 400 mieszkań w systemie TBS, które są atrakcyjne i dostępne dla mieszkańców miasta, szczególnie w obliczu trudności w uzyskaniu kredytów. Konieczny dodaje, że oferowane mieszkania będą duże, funkcjonalne oraz dobrze doświetlone słonecznym światłem.

Budynek mieszkalny oznaczony jako „B” zostanie wybudowany na działce nr 48 w obrębie 39, po zachodniej stronie ulicy Łódzkiej. Nieruchomość zostanie dodatkowo ocieplona i wyposażona w przestronne balkony.

Nowe bloki mieszkalne zostaną wybudowane w ramach programu TBS na zasadzie najmu czynszowego. Osoby zainteresowane będą zobowiązane do wniesienia kwoty partycypacji, która wyniesie 30% wartości kosztów budowy lokalu, ustalonej na podstawie wymaganego wskaźnika partycypacji.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.