DROGA NR 2014S WĄSOSZ-KULE-NOWA WIEŚ ODDANA DO UŻYTKU!

W styczniu 2023 roku w Kłobucku ówczesny starosta Henryk Kiepura oraz wicestarosta Zdzisława Kall podpisali umowę dotyczącą przebudowy drogi łączącej Wąsosz z Kulami. Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Bank Gospodarstwa Krajowego na realizację tego przedsięwzięcia, rozpoczęto prace nad modernizacją drogi.

Starostwo Powiatowe w Kłobucku oddało do użytku gruntownie odnowiony odcinek drogi nr 2014S, o długości ponad 1,5 km, prowadzący z Wąsosza przez Kule do Nowej Wsi. Jest to pierwsza z trzech inwestycji realizowanych przez Powiat, na które pozyskano środki z centralnej puli.

Uroczystość otwarcia uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Henryk Kiepura, Starosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall, Wicestarosta Aneta Kiepura, Członek Zarządu Powiatu Mariusz Mandat, oraz Radni Rady Powiatu Marek Sawicki i Teresa Żurawska. Przedstawiciele Radny Rady Gminy Popów Włodzimierz Wojtyra, Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach oraz wykonawca i Powiatowy Zarząd Dróg także brali udział w ceremonii.

„Ta inwestycja stanowi jedno z sześciu planowanych zadań drogowych, na które już podpisano umowy” – poinformował Henryk Kiepura.

ŹRÓDŁO: FB HENRYK KIEPURA, FB KŁOBUCKA.PL

Udostępnij post:

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.