DODATKOWE KURSY NA MECZE W CZĘSTOCHOWIE

Na nadchodzące sobotnie mecze Rakowa i Norwida zostanie uruchomiony dodatkowy tramwaj i autobus.

W sobotę, 30 marca, po meczu PKO Ekstraklasy między Rakowem Częstochowa a Ruchem Chorzów, planowany jest jeden dodatkowy kurs tramwaju z linii nr 3 na trasie Stadion Raków – Fieldorfa-Nila. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:30, a dodatkowy tramwaj ruszy po jego zakończeniu, aby przewieźć kibiców. Kurs ten nie będzie się odbywał według stałego rozkładu jazdy, a przewidywany czas odjazdu z pętli Stadion Raków to około godziny 14:30-14:40.

Wieczorem tego samego dnia na Hali Sportowej przy ul. Żużlowej odbędzie się mecz siatkarski Plus Ligi między Exact Systems Hemarpol Częstochowa a Bogdanką LUK Lublin, którego początek zaplanowano na godzinę 20:30.

Poza regularnymi liniami autobusowymi: 11, 13, 21, 27, 28 i 35, zapewniony zostanie również dodatkowy autobus z linii nr 09, który wykona 2 kursy na trasie Promenada Niemena – Żużlowa oraz 1 kurs na trasie Zajezdnia MPK – Stary Raków – Żużlowa. Godziny kursów powrotów będą zależne od zakończenia meczu. Na linii 09 obowiązywać będą bilety zgodnie z taryfą miejską, tak jak na pozostałych trasach w Częstochowie.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.