DODATKOWA LINIA AUTOBUSOWA NA MECZ/PRZEDŁUŻENIE LINII 53

Od 1 stycznia mieszkańcy Gminy Poczesna mogą spodziewać się zmian w trasie linii 53 na ich terenie. W odpowiedzi na wniosek Gminy Poczesna, od tego dnia część kursów, w tym te weekendowe, będzie miała przedłużoną trasę z zajezdni MPK do Poczesnej Południowej.

Pozostałe kursy, zarówno w kierunku wjazdu, jak i wyjazdu, będą teraz obejmować trasę od pętli Poczesna Południowa do przystanku „Poczesna – Łąkowa II”, a następnie ulicami Południową, Handlową, Strażacką i Wolności, docierając do przystanku końcowego Poczesna Bociania Górka.

Dodatkowo, 3 stycznia w Hali Sportowej w Częstochowie odbędzie się emocjonujący mecz siatkarski Plus Ligi, gdzie drużyna Exact System Hemarpol Częstochowa zmierzy się z zespołem Trefl Gdańsk. Z tej okazji uruchomiona zostanie specjalna linia 09, która będzie obsługiwać trasę Promenada Niemena – Żużlowa, oraz trasę z zajezdni MPK przez Stary Raków do Żużlowej. Linia 09 będzie dostępna oprócz standardowych linii 11, 13, 21, 27, 28 i 35.

Godziny kursów powrotnych zależeć będą od zakończenia meczu, a na linii 09 obowiązywać będą bilety zgodne z taryfą miejską. To kolejne udogodnienia, które mają ułatwić mieszkańcom korzystanie z komunikacji miejskiej oraz umożliwić wygodny dojazd na ważne wydarzenia sportowe.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.