DEIAN SORESCU OPUŚCIŁ ZESPÓŁ RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Deian Sorescu opuścił zespół Raków Częstochowa, a klub potwierdził, że został tymczasowo przeniesiony do Gaziantepu. Sorescu pozostanie w Gaziantepie do zakończenia sezonu 2023/2024.

Informacje na temat opcji wykupu nie zostały uwzględnione w oficjalnych komunikatach obu klubów, ale według mediów, takowa opcja została zawarta w umowie, ustalającą się na kwotę 700 tysięcy euro – informuje Digisport.ro.

Rumuński zawodnik dołączył do Rakowa na początku 2022 roku, a jego transfer kosztował wówczas między 700 a 800 tysięcy euro. Po upływie 12 miesięcy Sorescu wrócił do Rumunii, dołączając na zasadzie wypożyczenia do FCSB. Wówczas pojawiły się doniesienia sugerujące, że 26-latek pozostanie tam na stałe, lecz ostatecznie powrócił do Częstochowy.

W bieżącym sezonie Sorescu, występując na pozycji wahadłowego, pojawił się na boisku 24 razy we wszystkich rozgrywkach. Strzelił gola w meczu z Lechem Poznań we wrześniu w Ekstraklasie i zanotował cztery asysty. Pomimo udanych występów, nie zawsze był pierwszym wyborem trenera Dawida Szwargi, co skutkowało podjęciem decyzji o czasowym rozstaniu.

ŹRÓDŁO: TRANSFERY

FOTO: TomaszKudala / Shutterstock.com

Udostępnij post:

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.