CZY POWSTANIE SIEĆ DRÓG O ŁĄCZNEJ DŁUGOŚCI 240 KM DLA ROWERZYSTÓW?

Częstochowska sieć dróg dla rowerzystów stale jest rozbudowywana. Powstają kolejne inicjatywy na 2024 rok. Według deklaracji społecznego konsultanta ds. infrastruktury rowerowej, planowana jest nowa ścieżka rowerowa wzdłuż Alei Jana Pawła II, rozciągająca się od Rynku Wieluńskiego do ulicy Pułaskiego. Projekt ten ma na celu zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla cyklistów.

Kolejna trasa rowerowa przewidziana jest na Zawodziu, przy ulicy Orlik-Rückemanna, biegnąca od ulicy Legionów do ulicy Olsztyńskiej. Drogowcy planują przebudowę przejazdu rowerowego na ulicy Wilsona, aby zwiększyć płynność ruchu i poprawić bezpieczeństwo.

W kontekście bezpieczeństwa rowerzystów, planowane jest także zmodernizowanie oświetlenia na ścieżce pieszo-rowerowej przy Alei Pokoju, szczególnie z myślą o poprawie widoczności po zmroku. Częstochowski samorząd zapewnia, że miasto nadal będzie przyjazne dla posiadaczy rowerów.

Ambitny plan przewiduje również, że w kolejnych latach na terenie regionu częstochowskiego zostanie utworzona spójna sieć trzech dróg rowerowych o łącznej długości blisko 240 km.

ŹRÓDŁO: RADIO JURA i Krzysztof Matyjaszczyk FB

Udostępnij post:

JEDNODNIOWE OBJAZDY

W związku z organizacją wyścigu kolarskiego w sobotę (15 czerwca) autobusy linii 18 będą jeździły zmienioną trasą.

120 NOWYCH MIEJSC W ŻŁOBKU

Umowa na rozbudowę Żłobka Miejskiego przy alei Armii Krajowej podpisana! Przybędzie 120 nowych miejsc dla dzieci.

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.