CZY BYŁEŚ GRZECZNY?

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego, we współpracy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, zorganizowali nietypową akcję o nazwie "Czy byłeś grzeczny?". W ramach tej inicjatywy kierowcy, którzy przestrzegali przepisów, byli nagradzani. Natomiast ci, którzy popełniali drobne wykroczenia, musieli liczyć się z otrzymaniem "Rózgi od Świętego Mikołaja".

Dzisiaj funkcjonariusze z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zainicjowali nietypową inicjatywę, angażując do niej wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 1 w Częstochowie.

Uczniowie towarzyszący policjantom podczas kontroli drogowych przygotowali własnoręcznie wykonane upominki dla kierowców. Dzieci wyrażały wdzięczność kierującym, którzy przestrzegali obowiązujących przepisów w okolicy szkół, za bezpieczne poruszanie się. Natomiast dla tych, którzy łamali przepisy, oprócz podjęcia działań przez policjantów, przewidziane były symboliczne rózgi z przesłaniem: „Rózga od Świętego Mikołaja za nieostrożne zachowanie na drodze”.

Przeprowadzona akcja miała na celu uświadomienie kierowcom konieczności zachowania szczególnej ostrożności w okolicach placówek szkolnych.

Udostępnij post: