CZTERY LATA WIĘZIENIA DLA FANA SELENY GOMEZ, KTÓRY NAPADŁ NA BANK

Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał Dawida G. na 4 lata więzienia za napad na bank z bronią palną i wzięcie zakładników. Wyrok nie jest prawomocny, obrona planuje apelację.

Oskarżyciel domagał się 12 lat więzienia, uzasadniając to wysoką szkodliwością społeczną i traumą dziewięciu zakładników. Obrona argumentowała, że motywacja była „nieracjonalna”, wnioskując o minimalny wymiar kary. Sąd uznał oskarżonego winnym, skazał na 4 lata więzienia, obciążając kosztami postępowania Skarb Państwa. Wykorzystane dowody, w tym opinie sądowo-psychiatryczne, uznano za kompleksowe, jednak sąd nie stwierdził ograniczenia poczytalności oskarżonego. Koszty procesu przeniesiono na Skarb Państwa z powodu braku majątku oskarżonego. Obrona planuje apelację.

Prokurator przedstawił Dawidowi G. zarzut rozboju z użyciem broni palnej i wzięcia zakładników. Mężczyzna początkowo nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnił, że potrzebował pieniędzy na wyjazd do USA, gdzie chciał pomóc Selenie Gomez. Ponownie przesłuchany przyznał się do popełnienia przestępstw i odmówił dalszych wyjaśnień.

Udostępnij post:

UTRUDNIENIA- ULICA GŁÓWNA I PRZEJAZDOWA

Utrudnienia mają związek z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na odcinku ul. Przejazdowej między ul. Junacką a Łopianową (jezdnia w kierunku Opola), a także robót

MOPS ZAPRASZA NA KONSULTACJE

12 czerwca przedstawiciele częstochowskiego MOPS, zajmujący się różnymi obszarami wsparcia, zapraszają na konsultacje organizowane pod hasłem ,,Wsparcie Rodzin”.

LETNIE TARGI PRACY

12 czerwca będzie można poznać wiele ofert pracy. Wydarzenie kierowane jest do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz młodzieży.