#CZTERY ŁAPY – KAMAPANIA O POCZUCIU ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA POSIADANIE PSÓW

#Cztery Łapy – Oswoiłeś? Odpowiadasz! – to motto kampanii społecznej, która rozpoczęła się w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie.

Inicjatywa ta cieszy się honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, a głównymi bohaterami są nasi ulubieńcy na czterech łapach!

Rozpoczęcie kampanii #Cztery Łapy – Oswoiłeś? miało miejsce w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Zastępca szefa częstochowskiej policji, nadkomisarz Rafał Drewniak, przywitał wszystkich uczestników i przedstawił cele przedsięwzięcia. Podkreślił, jak istotne jest ustalenie odpowiednich zasad opieki nad psami oraz poczucia odpowiedzialności za zwierzęta.

Celem wspólnej inicjatywy jest promowanie odpowiedzialnego i bezpiecznego traktowania psów i innych zwierząt zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Psy i inne zwierzęta są istotnym elementem naszego życia, często traktowane są jak członkowie rodziny. Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy byli świadomi, jak dbać o ich bezpieczeństwo oraz nasze własne, kiedy jesteśmy w ich towarzystwie.

Kampania będzie skupiała się na edukacji społecznej, informując o zasadach bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami oraz przestrzeganiu przepisów dotyczących ich posiadania i traktowania. Poprzez kampanię apelują do wszystkich, a zwłaszcza do uczniów, o zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa związanego z psami.

Współorganizatorami kampanii są: Urząd Miasta w Częstochowie, Straż Miejska w Częstochowie, przedstawiciele Rady Miasta Częstochowy, Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. K. Pułaskiego w Częstochowie, Fundacja „Eltrox Razem Bezpieczniej”, Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Częstochowie, Stowarzyszenie Canis e Catus oraz Stowarzyszenie Street Dogs Częstochowa.

Na zakończenie uczestnicy mogli spotkać się z Dragonem – policyjnym psem służbowym i jego przewodnikiem. Policjant udzielał odpowiedzi na pytania uczestników związane z obecnością psów służbowych.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.