CZĘSTOCHOWSKI RADNY ZŁOŻYŁ SKARGĘ W SPRAWIE DYSKRYMINACJI MĘŻCZYZN PRZEZ WIEK EMERYTALNY

Artur Gawroński, radny z Częstochowy, zdecydował się złożyć skargę do Komisji Europejskiej w związku z rzekomą dyskryminacją mężczyzn w Polsce.

Gawroński, identyfikujący się zarówno jako mężczyzna, jak i osoba z niepełnosprawnością cierpiąca na chorobę Kennedy’ego, podkreślił, że doświadcza poczucia podwójnej dyskryminacji. Z jednej strony musi stawić czoła wyzwaniom związanym z nieuleczalną chorobą, a z drugiej – jest ofiarą nierównego traktowania przez system emerytalny.

W swojej skardze Gawroński argumentuje, że rząd Polski łamie zarówno Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, jak i Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Radny apeluje o zapewnienie równości kobiet i mężczyzn we wszystkich obszarach życia, w tym w zakresie zatrudnienia, pracy i wynagrodzenia. Podkreśla, że zasada równości nie stoi w sprzeczności z przyjmowaniem środków, które mają na celu wspieranie osób płci niedostatecznie reprezentowanej.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapewniło w RMF24, że obecnie ani rząd, ani koalicja 15 października nie planują zmian w zakresie wieku emerytalnego. Jednakże Ministerstwo deklaruje, że w kolejnych latach będzie się skupiać na przebudowie systemu emerytalnego.

Temat wieku emerytalnego prawdopodobnie powróci w przyszłości, wobec zmian demograficznych. Minister Kotula zauważa, że konieczne będzie ponowne rozważenie tej kwestii i zastanowienie się, w którą stronę należy prowadzić proces równania wieku emerytalnego.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Udostępnij post:

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA BEZ GOLA W MECZU ZE STALĄ MIELEC

Raków Częstochowa, aktualny mistrz Polski, nadal boryka się z problemami formy. Podopieczni trenera Dawida Szwargi zakończyli wyjazdowe starcie w Mielcu przeciwko Stali z niedosytem – mecz zakończył się bez bramek.