CZĘSTOCHOWSKA SIEĆ TRAMWAJOWA KOŃCZY 65 LAT!

Z okazji 65. rocznicy istnienia częstochowskiej sieci tramwajowej, miejski przewoźnik zdecydował się zorganizować Dzień Otwarty Zajezdni, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

Bramy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zostaną otwarte 9 marca o godzinie 10. Podczas wydarzenia planowane są występy artystyczne na żywo, prezentowane przez dzieci i młodzież ze szkół z Częstochowy. Ponadto na terenie zajezdni będą dostępne stoiska partnerów, służb, klubów sportowych oraz krwiobus Częstochowskiego Legionu Honorowych Dawców Krwi. Organizatorzy przewidują również rozdanie wielu upominków i atrakcyjnych nagród, niekoniecznie związanych z lokalną komunikacją miejską.

Dla miłośników tramwajów zaplanowano zwiedzanie zajezdni z przewodnikami z Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Osoby preferujące autobusy również znajdą coś dla siebie, gdyż po specjalnej trasie pojedzie zabytkowy autobus piętrowy. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowane zostaną animacje oraz duże dmuchańce. Nie zabraknie również poczęstunku dla każdego uczestnika.

Wydarzenie uświetni parada tramwajów. Możemy być pewni, że przez kilka godzin nikt nie będzie się nudził, a razem z pasażerami częstochowskie tramwaje hucznie będą świętować swoje 65. urodziny. Imprezę objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Częstochowy.

Wszystkie wydarzenia są otwarte dla publiczności, a wstęp jest wolny.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post:

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.