CZĘSTOCHOWA: ŚWIĄTECZNY JARMARK

W nadchodzący weekend, od 15 do 17 grudnia, miłośnicy atmosfery świątecznej będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – "Gwiazdkowej Alei", tradycyjnie organizowanej przez Częstochowską Organizację Turystyczną. To nie tylko doskonała okazja do zakupów świątecznych, ale również świetna zabawa dla całych rodzin.

Na centralnym pasażu III Alei, na specjalnie przygotowanych straganach, czekać będą nie tylko stoiska z różnorodną gastronomią, rękodziełem i dekoracjami, ale także Świąteczny Konwój Radia ZET. Impreza będzie miała charakter międzynarodowy, ponieważ wystawcy z Polski i zagranicy zaprezentują kulinarne przysmaki, świąteczne artykuły oraz regionalne wyroby.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano liczne atrakcje. Codziennie, w godzinach 16–20, na placu Biegańskiego dzieci będą mogły spotkać się ze św. Mikołajem. Dodatkową atrakcją będzie stacjonujący na placu Biegańskiego w sobotę w godzinach 12–17 Świąteczny Konwój Radia ZET wraz z Wawel Truckiem. Radio ZET przygotowało wiele konkursów i atrakcji dla wszystkich odwiedzających.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 15 do 17 grudnia, a stoiska wystawców będą czynne od godziny 11 do 19. Warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce, gdzie oprócz zakupów można zanurzyć się w świątecznej atmosferze, delektując się magią przedświątecznych chwil.

Całą imprezę objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.