CHŁOPIEC BOSO I W BOKSERKACH BŁĄKAŁ SIĘ PO ULICACH MIASTA.

Dziecko, ubrane jedynie w bokserki i koszulkę, błąkało się boso po ulicach miasta.W sobotę, 9 marca, około godziny 10:30, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, patrolując rejon ulicy Krakowskiej, zauważyli niecodzienny widok.

Pomiędzy budynkami przechadzał się chłopiec, który nie reagował na próby nawiązania kontaktu ze stróżami prawa.

Zaniepokojeni strojem chłopca wobec panujących warunków atmosferycznych, sierż. sztab. Michał Gągrowski i st. sierż. Agnieszka Szczerbiak postanowili podjąć szybką interwencję. Po próbach nawiązania dialogu, postanowili zaprosić chłopca do radiowozu, aby mógł się ogrzać.

W międzyczasie, policjanci zainicjowali poszukiwania pomocy w placówkach opiekuńczych i szpitalach, próbując zidentyfikować nieletniego. Również zespół medyczny został skierowany na miejsce, aby ocenić stan zdrowia chłopca.

Po krótkim czasie oficer dyżurny przekazał polecenie do wszystkich patroli, aby rozpoczęły poszukiwania zaginionego chłopca, cierpiącego na autyzm. Dzięki szybkiej reakcji policji, udało się ustalić, że to właśnie ten chłopiec  jest poszukiwany przez rodziców.

Na miejsce przybyła matka i ojciec chłopca. Jak potwierdziła aspirant sztabowy Barbara Poznańska z KMP w Częstochowie, sytuacja wynikała z nieuwagi domowników, którzy nie zauważyli, kiedy nieletni opuścił dom i oddalił się w nieznany kierunek.

Podsumowując, dzięki szybkiej interwencji i trosce funkcjonariuszy, dziecko, które błąkało się samotnie po ulicach miasta, zostało bezpiecznie przekazane rodzicom.

ŹRÓDŁO: POLICJA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.