CAŁKOWICIE NOWY PLAC BIEGAŃSKIEGO [WIZUALIZACJE] [WIDEO]

Wizualizacja planowanych zmian, zaprezentowana przez przedstawicieli Grupy Verso w Urzędzie Miasta, odpowiada na pytanie dotyczące przyszłych koncepcji jego wyglądu. Rozpracowanie programu funkcjonalno-przestrzennego i określenie kierunków rewitalizacji dla nowej inwestycji stanowi punkt wyjścia do ubiegania się o fundusze unijne.

Plac Biegańskiego pełni kluczową rolę jako serce i dumna wizytówka miasta, dlatego trzeba zaakcentować jego reprezentacyjny charakter. Powinien być też uniwersalny, bo to miejsce i dla poważnych wydarzeń, np. o charakterze patriotycznym, i dla rozrywki, czyli koncertów małych i dużych, a także dla wydarzeń kulturalnych i handlowych, jak targi, wystawy i jarmarki. Chcemy, żeby częstochowianie chętnie się tu spotykali, ale także by z dumą pokazywali to miejsce swoim znajomym z innych miast. Aby przyciągnąć mieszkańców w różnym wieku, proponujemy dużą altanę, ławki, całoroczną kawiarnię i zielone strefy relaksu, w tym fontanny uwielbiane przez dzieci. Gastronomia w tym przypadku jest nieodzowna, tak jak zacienione miejsca odpoczynku. Będzie więcej drzew i roślinności – komentował prezentację prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Podczas spotkania, Jakub Cieślik i Kamil Cierpioł przedstawili szczegóły rozwiązań, uwzględniając głównie zebrane sugestie i opinie mieszkańców. Jednak Obywatelskie Stowarzyszenie Przyjaciół Częstochowy, Centrum Usług Komunalnych, Stowarzyszenie Demokratyczna RP, Miejski Zarząd Dróg oraz Miejska Pracownia Urbanistyczno-Planistyczna zgłosiły liczne uwagi i propozycje modyfikacji, które Grupa Verso uwzględniła w swoim opracowaniu.

ŹRÓDŁO: URZĄD MIASTA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

DRUGI BLOK TBS NA PARKITCE – PRZETARG

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie ogłosił niedawno przetarg na budowę kolejnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ramach systemu TBS przy ulicy Łódzkiej.