BUDŻET CZĘSTOCHOWY NA 2024

Rada Miasta Częstochowy przyjęła budżet na rok 2024, prezentujący wydatki na poziomie 1 mld 807,4 mln zł, zrównoważone dochodami wynoszącymi 1 mld 804,5 mln zł. To główne wskaźniki, ukazujące finansową kondycję miasta w nadchodzącym roku.

Strona dochodowa budżetu na 2024 r. osiągnęła imponującą kwotę 1 mld 804,5 mln zł, z czego 1 mld 671 mln zł to dochody bieżące, a 133 mln 126 tys. zł to dochody majątkowe, obejmujące refundacje inwestycji unijnych z poprzednich lat.

Analiza wydatków bieżących na 2024 r. ukazuje kwotę 1 mld 629 mln zł, obejmując regulację wynagrodzeń i zabezpieczenie istniejących projektów w obszarze zdrowia, polityki społecznej, sportu i ochrony środowiska.

W budżecie miasta uwzględniono również wydatki inwestycyjne w wysokości 178 mln 570 tys. zł, finansowane głównie ze środków kredytu EBI oraz refundacji za projekty unijne. Wśród priorytetów inwestycyjnych na 2024 r. wymienić można budowę przedłużenia ulicy Korfantego i połączenie ulic 1 Maja z Krakowską, mające poprawić ruch w śródmieściu.

Pomimo tych planów, budżet na rok przyszły nie uniknie deficytu, szacowanego na 2 mln 885 tys. zł, który ma być pokryty kredytem z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.