BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

W grudniu ponownie powraca mammobus, a wiek uprawnionych do udziału w programie został rozszerzony o 10 lat.

Bezpłatne badanie, realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, obejmuje teraz Panie w wieku od 45 do 74 lat, które nie przeszły leczenia z powodu raka piersi. Kwalifikują się również te, które nie miały mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub znajdują się w grupie ryzyka (mają historię raka piersi w rodzinie, takiej jak matki, siostry lub córki, lub posiadają mutacje w genach BRCA1 i/lub BRCA2) i otrzymały pisemne zalecenie wykonania mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie dostępna przy markecie Auchan (ul. Focha 7/15) w następujących terminach:

  • 11 grudnia, od 09:00 do 18:30,
  • 12 grudnia, od 08:00 do 18:00.

Organizator zachęca do wcześniejszej rejestracji pod numerami telefonów: 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub za pośrednictwem strony internetowej. Badanie finansowane przez NFZ jest dostępne niezależnie od miejsca zamieszkania i nie wymaga skierowania lekarskiego.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

MOPS ZAPRASZA NA KONSULTACJE

12 czerwca przedstawiciele częstochowskiego MOPS, zajmujący się różnymi obszarami wsparcia, zapraszają na konsultacje organizowane pod hasłem ,,Wsparcie Rodzin”.

120 NOWYCH MIEJSC W ŻŁOBKU

Umowa na rozbudowę Żłobka Miejskiego przy alei Armii Krajowej podpisana! Przybędzie 120 nowych miejsc dla dzieci.

UWAGA BARSZCZ SOSNOWSKIEGO!

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS informuje, że na należących do spółki działkach przy ul. Łódzkiej pojawił się barszcz Sosnowskiego.