APEL PREZYDENTA KRZYSZTOFA MATYJASZCZYKA

Krzysztof Matyjaszczyk wystosował apel do Posłanek i Posłów Sejmu RP w dniu 8 marca. W swoim wystąpieniu odniósł się do obietnic złożonych w czasie kampanii wyborczej dotyczących fundamentalnych praw kobiet.

Szanowne Posłanki i Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej!

15 października 2023 roku wysiłkiem milionów Polek i Polaków wróciliśmy na drogę demokracji i poszanowania prawa.

To zaufanie jednak nie jest dane raz na zawsze i nie jest dane za darmo.

Apeluję do Was jako prezydent Częstochowy, miasta, które jako pierwsze w Polsce 12 lat temu wprowadziło finansowanie zabiegów in vitro z budżetu miasta.

Czas zrealizować obietnice dane kobietom w kampanii wyborczej. Teraz jest czas działania, a nie za miesiąc
czy po następnych wyborach.

W kampanii wyborczej padały jasne deklaracje dotyczące podstawowych praw kobiet – czas by stały się one prawem zapisanym w ustawach.

Miliony kobiet najpierw protestowały, potem dały zwycięstwo demokratycznej opozycji w wyborach.
Czas spłacić ten dług.

Apeluję do Was o podjęcie natychmiastowych działań i pokazanie, że Sejm Rzeczypospolitej wybrany 15 października wywiązuje się z obietnic i danego słowa.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.