APEL O POMOC DLA BEZDOMNYCH

W sezonie jesienno-zimowym niskie temperatury stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia osób dotkniętych bezdomnością oraz tych, którzy poszukują ciepłego schronienia. W związku z tym, co roku policjanci dokładnie sprawdzają pustostany, ogródki działkowe, kanały ciepłownicze i inne miejsca, gdzie ludzie mogą szukać schronienia przed mrozem. Aby nie być obojętnym wobec tej trudnej sytuacji, apelujemy o zgłaszanie Policji przypadków, w których ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Przypominamy, że od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia obejmująca całe województwo śląskie. Pod numerem 987 można uzyskać informacje na temat możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Dodatkowo, wszelkie informacje na temat pomocy dla bezdomnych dostępne są na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zwracamy uwagę, że każdy z nas ma obowiązek reagowania na cudzą krzywdę. Nie pozostawajmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon pod numer 112, aby uchronić kogoś przed wychłodzeniem i być może uratować czyjeś życie. Dzielmy się troską w tej trudnej porze roku!

Udostępnij post:

JEDNODNIOWE OBJAZDY

W związku z organizacją wyścigu kolarskiego w sobotę (15 czerwca) autobusy linii 18 będą jeździły zmienioną trasą.

120 NOWYCH MIEJSC W ŻŁOBKU

Umowa na rozbudowę Żłobka Miejskiego przy alei Armii Krajowej podpisana! Przybędzie 120 nowych miejsc dla dzieci.

UTRUDNIENIA- ULICA GŁÓWNA I PRZEJAZDOWA

Utrudnienia mają związek z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na odcinku ul. Przejazdowej między ul. Junacką a Łopianową (jezdnia w kierunku Opola), a także robót