ALEJA WOJSKA POLSKIEGO: OD ŚRODY (07.02) OTWARCIE KŁADEK I REJTANA

W godzinach przedpołudniowych w nadchodzącą środę, tj. 7 lutego, planowane jest otwarcie połączenia ul. Rejtana z DK-91 oraz wszystkich nowo wybudowanych kładek nad tzw. "gierkówką".

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że od godzin przedpołudniowych 7 lutego zostanie udostępnione połączenie ul. Rejtana z al. Wojska Polskiego. To oznacza możliwość ruchu zarówno w kierunku północnym (wyjazd z Rejtana w al. WP) jak i w kierunku południowym (wjazd w Rejtana z al. WP dolnym skrzyżowaniem poprzez ronda). Dodatkowo, mieszkańcy będą mogli swobodnie poruszać się w obu kierunkach na osi Rejtana – Krakowska.

W tym samym czasie, wszystkie nowo wybudowane kładki nad aleją Wojska Polskiego będą dostępne dla mieszkańców. Te nowoczesne obiekty mostowe, zlokalizowane na wysokości ulic: Mireckiego, Okrzei, Powstańców Śląskich, Stromej i Równoległej, zostały dostosowane do przepraw rowerowych oraz potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jednocześnie planowane jest zlikwidowanie wszystkich tymczasowych przejść przez plac budowy, co wiąże się z finalizacją prac wykończeniowych.

Warto również zaznaczyć, że od środy będzie czynne nowe przejście podziemne pod aleją Wojska Polskiego na wysokości ul. Brzozowej, choć na razie bez funkcjonujących wind. 

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.