90-LATKA ZAMKNIĘTA NA KŁÓDKĘ WE WŁASNYM MIESZKANIU. POLICJA NIE REAGAOWAŁA NA ZGŁOSZENIA!

Dramatyczna sytuacja w jednym z bloków w Częstochowie wzbudziła ogromne zaniepokojenie. 90-letnia kobieta przez długi czas mieszkała uwięziona w swoim mieszkaniu wołając i błagając o pomoc.

Otoczenie seniorki, zaniepokojone sytuacją, podejmowało liczne próby interwencji u różnych instytucji, jednak te zwlekały z podjęciem działań. Dopiero po opublikowaniu poruszającego nagrania przez jedną z mieszkanek sprawa zaczęła nabierać tempa.

Dramatyczna sytuacja 90-latki polega na tym, że była ona przetrzymywana w swoim mieszkaniu z zewnątrz za pomocą łańcucha i kłódki. Sąsiadka emerytki, autorka wideo, informuje, że mimo wielu interwencji sprawa utknęła w sądzie w Częstochowie. MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) twierdził, że potrzebne jest orzeczenie biegłego sądowego w sprawie umieszczenia kobiety w ośrodku pomocy. Jednak procedury te zwlekały, a 90-latka była pozostawiona bez możliwości pomocy ze strony sąsiadów.

Obawy sąsiadów dotyczyły nie tylko zdrowia i bezpieczeństwa 90-latki, ale również ryzyka związanego z potencjalnym pożarem. Nagły krzyk i błaganie o pomoc przerażały otoczenie, jednak sprawą zainteresowano się dopiero po rozpowszechnieniu wideo. We środę, po interwencji służb, karetka przyjechała po kobietę i przetransportowała ją do odpowiedniej placówki.

Sierżant sztabowy Marcin Knysak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przyznał, że funkcjonariusze wielokrotnie podejmowali próby interwencji, jednak kobieta odmawiała pomocy i umieszczenia w domu opieki społecznej. 

ŹRÓDŁO: MEDIA, DZIENNIK ZACHODNI, GONIEC

Udostępnij post:

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.