72-LATEK USŁYSZAŁ 13 ZARZUTÓW DOTYCZĄCYCH GWAŁTÓW NA DZIECIACH, DZIAŁAŁ BEZWZGLĘDNIE

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz prokuratura z Chorzowa zakończyły niemal roczne i trudne śledztwo dotyczące sprawy 72-letniego mężczyzny oskarżonego o pedofilię.

Dochodzenie objęło 13 zarzutów dotyczących gwałtów i innych czynów o charakterze seksualnym na szkodę dzieci, popełnionych w okresie ponad dwóch dekad, a także posiadania i prezentowania małoletnim pornografii. Akt oskarżenia został już przedstawiony sądowi, a oskarżony obecnie przebywa za kratami.

Śledztwo rozpoczęło się po anonimowym zgłoszeniu dorosłej osoby, która jako dziecko padła ofiarą przestępcy. Kryminalni z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod nadzorem prokuratury podjęli trudne zadanie rozpracowania sprawy. Mężczyzna, który wydawał się być zaufanym sąsiadem, okazał się być sprawcą wielu przestępstw seksualnych.

W toku śledztwa okazało się, że mężczyzna działał od co najmniej 1999 roku, wykorzystując łatwowierność i niedojrzałość dzieci. Sprawę utrudniało zaufanie, jakim darzyły go osoby z jego otoczenia. Nawet rodzice, nie zdając sobie sprawy z potencjalnego zagrożenia, uważali go za pomocnego sąsiada. Wartościową pomoc w śledztwie okazały się również zeznania nauczycieli i wychowawców, którzy uważnie obserwowali dzieci, dostarczając istotnych informacji.

Prokurator zarzucił oskarżonemu wieloletnie gwałty i czyny o charakterze seksualnym wobec dzieci, wykorzystując ich bezradność i trudne sytuacje życiowe. Ofiarami stawiał dzieci, które ze względu na różne okoliczności nie skarżyły się na jego czyny. Nagranie wideo było początkowym dowodem, lecz dzięki wnikliwej pracy śledczych i prokuratora udało się zgromadzić wystarczający materiał dowodowy.

ŹRÓDŁO/GRAFIKA: POLICJA ŚLĄSKA

Udostępnij post:

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.