4,5 TYSIĄCA ZŁOTYCH KARY ZA PRZEJAŻDŻKĘ ROWEREM

Funkcjonariusze policji nałożyli na rowerzystę mandat w wysokości 4500 złotych za naruszenie przepisów.

Mężczyzna przejechał przez strzeżony przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Nie było to jednak jedyne wykroczenie 49-latka, ponieważ okazało się, że był on pod wpływem alkoholu.

Incydent miał miejsce wczoraj około godziny 16:00 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Bieruniu, przy ulicy Wawelskiej. Rowerzysta przekroczył tory kolejowe na czerwonym świetle. Policjanci zatrzymali mężczyznę w celu przeprowadzenia kontroli. Badanie wykazało, że 49-letni mieszkaniec Bierunia miał prawie promil alkoholu we krwi. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został on ukarany mandatem w wysokości 4500 złotych.

Należy pamiętać, że kary za takie występki obowiązują w całym województwie. Od 2022 roku wzrosły kwoty mandatów karnych za określone wykroczenia drogowe. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandatem w wysokości 1000 złotych. W przypadku rowerzysty mającego więcej niż pół promila alkoholu w organizmie, mandat może wynieść nawet 2500 złotych.

Należy pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści, wchodząc w interakcje z innymi uczestnikami ruchu drogowego, często stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Nietrzeźwy kierujący to nie tylko ryzyko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

ŹRÓDŁO: POLICJA Śląska

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.