45-LATEK JECHAŁ AUTEM ULICAMI MIEDŹNA MAJĄC 3,5 PROMILA W ORGANIZMIE

Funkcjonariusze z komendy policji w Kłobucku zatrzymali kierującego osobowym samochodem marki Ford, który postanowił prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie! Szybka reakcja świadka uniemożliwiła 45-letniemu kierowcy kontynuowanie jazdy.

Dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, informujące o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się osobowym fordem w miejscowości Miedźno. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z patroli interwencyjnych, którzy zlokalizowali wskazany pojazd i przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 45-latek miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie!

Szybka reakcja świadka zapewne zapobiegła tragedii, która mogłaby się wydarzyć z powodu nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy, szczególnie przy trudnych warunkach drogowych. Postawa ta zasługuje na uznanie i stanowi przykład do naśladowania, wpisując się w ideę kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca musi się liczyć z surowymi konsekwencjami. Grozi mu wysoka grzywna, długoletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

ŹRÓDŁO: POLICJA Kłobuck

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.