3 NOWE JEDNOSTKI POŻARNICZE DLA OSP

Na placu Biegańskiego odbyło się uroczyste przekazanie trzech pojazdów, które będą wspierać działania strażaków z Brzezin Małych, Kawodrzy Dolnej i Kuźnicy Marianowej

Reprezentantom poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wręczono kluczyki i dokumenty do samochodów. W ceremonii uczestniczyli prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Zbigniew Niesmaczny, komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Radosz oraz prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Jarosław Staszkiewicz.

Jeden z pojazdów to  nowy Volkswagen Crafter, natomiast dwa inne są używane i wcześniej służyły w PSP i innych jednostkach OSP.

Podczas uroczystości prezydent zwrócił uwagę na zaangażowanie druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa–Błeszno, co potwierdza statystyka wyjazdów do interwencji ratowniczo-gaśniczych z ubiegłego roku. Trzem najbardziej aktywnym strażakom-ochotnikom z tej jednostki – Kamilowi Dąbrowskiemu, Wiktorowi Gołuchowi i Łukaszowi Gołąbkowi – zostały przyznane wyróżnienia.

Przekazane pojazdy to:

  • OSP Kuźnica Marianowa – Volkswagen Crafter, nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy o zabudowie kontenerowej, zakupiony w 2023 roku za kwotę 460 900 zł.
  • OSP Brzeziny Małe – Ford Transit, używany lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z agregatem gaśniczym na podwoziu Ford, zakupiony przez Urząd Miasta Częstochowy w 2006 roku.
  • OSP Kawodrza Dolna – Renault Midlum, używany średni samochód ratowniczo-gaśniczy z 2010 roku, pozyskany z taboru pojazdów Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

źródło: UM

Udostępnij post: