DWÓCH RADNYCH Z TRZECIEJ DROGI DOŁĄCZYŁO DO KLUBU KO W RADZIE MIASTA CZĘSTOCHOWY 

Dwóch radnych z Trzeciej Drogi dołączyło do klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Częstochowy.

Joanna Rekwirewicz, Przewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej zaprezentowała tuż przed czwartkową sesją Rady umowę koalicyjną.

W myśl porozumienia radni Polski 2050 Krzysztof Świerczyński i Marcin Maranda dołączyli do klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Zobowiązali się do wspólnego działania na rzecz miasta, a postulaty środowisk, które reprezentują radni Trzeciej Drogi zostaną uwzględnione w programie działania koalicji.

Ich dołączenie do klubu KO sprawiło, że jest to obecnie największy klub w Radzie Miasta.

– Nasza lista z ramienia Polski 2050 wprowadziła dwoje radnych. Jest to za mało, żeby stworzyć klub, ponieważ w Radzie Miasta klub mogą stworzyć 3 osoby. Tak jak deklarowaliśmy podczas wyborów, chcemy poszukiwać rozwiązań. Nie tylko chcieliśmy się przyglądać, ale mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście. Podjęliśmy różne rozmowy. Natomiast największą życzliwość i przychylność wykazali koledzy i koleżanki z Koalicji Obywatelskiej. My widzimy w tym możliwość wprowadzenia większej równowagi w Radzie Miasta. Ponieważ siła 9 mandatów to już jest siła, z którą się naprawdę należy liczyć i mam nadzieję, że to będzie gwarantowało te zmiany przynajmniej częściowo. Zmiany, które wszyscy postulowali podczas kampanii wyborczej. My oczywiście zachowujemy swoją autonomię i reprezentujemy swoje środowiska. W tym momencie jest to optymalna formuła do tego, żeby robić dobre rzeczy w mieście –

mówi Krzysztof Świerczyński, radny z ramienia Polski 2050.

ŹRÓDŁO: czestochowa.naszemiasto.pl

FOTO: Piotr Ciastek

Udostępnij post:

LETNIE TARGI PRACY

12 czerwca będzie można poznać wiele ofert pracy. Wydarzenie kierowane jest do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz młodzieży.

MOPS ZAPRASZA NA KONSULTACJE

12 czerwca przedstawiciele częstochowskiego MOPS, zajmujący się różnymi obszarami wsparcia, zapraszają na konsultacje organizowane pod hasłem ,,Wsparcie Rodzin”.

PIERWSZY BIZNES- WSPARCIE W STARCIE

Nawet do pół miliona dla przedsiębiorczych! Firmy z branży gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej i kulturalnej mogą uzyskać wysokie dotacje bezzwrotne.