191 TYSIĘCY SZTUK PAPIEROSÓW BEZ AKCYZY UKRYTYCH NA POSESJI W GIDLACH

Częstochowscy śledczy, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, podjęli skuteczną akcję, przejmując niemal 191 tysięcy sztuk papierosów nieposiadających polskich znaków akcyzy skarbowej.

Nielegalna partia tytoniu była składowana na terenie jednej z posesji w gminie Gidle, województwo Łódzkie. Zatrzymana w tej sprawie 59-letnia kobieta została postawiona zarzut przechowywania papierosów pozbawionych polskich znaków akcyzy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie rozpoczęli śledztwo po otrzymaniu informacji dotyczących posiadania przez 59-latkę znacznej ilości nielegalnych produktów tytoniowych. W trakcie przeszukania terenu, śledczy odkryli ponad 191 tysięcy sztuk papierosów pozbawionych polskich znaków akcyzy, co skutkowało skonfiskowaniem i zabezpieczeniem nielegalnego towaru przez funkcjonariuszy z Częstochowy. Właścicielka nielegalnej partii tytoniu została zatrzymana, a następnie postawiono jej zarzut.

Szacuje się, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z powodu niezapłaconej akcyzy przekracza 200 tysięcy złotych. W konsekwencji 59-latce grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

ŹRÓDŁO: POLICJA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

RAKÓW CZĘSTOCHOWA BEZ GOLA W MECZU ZE STALĄ MIELEC

Raków Częstochowa, aktualny mistrz Polski, nadal boryka się z problemami formy. Podopieczni trenera Dawida Szwargi zakończyli wyjazdowe starcie w Mielcu przeciwko Stali z niedosytem – mecz zakończył się bez bramek.