19-LATEK STRACIŁ PRAWO JAZDY NA 3 MIESIĄCE. JECHAŁ 116KM/H

Policjanci z drogówki z Kłobucka przeprowadzili kolejną ackję pod nazwą "Prędkość" w minioną środę, 3 kwietnia.

Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, szczególnie poprzez przestrzeganie limitów prędkości. W trakcie działań mundurowi wykorzystywali różne urządzenia do pomiaru prędkości oraz kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i posiadane uprawnienia.

Policjanci ujawnili 32 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Niestety, 21 z tych wykroczeń miało miejsce w okolicach przejść dla pieszych. Rekordzistą akcji okazał się 19-letni kierowca mitsubishi z powiatu pajęczańskiego, który na ulicy Wieluńskiej w Popowie przekroczył prędkość do 116 km/h. W rezultacie kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych. 

ŹRÓDŁO: POLICJA KŁOBUCK

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!