15 RAN ZADANYCH SIEKIERĄ. MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY ZABIŁ ŻONĘ PRZEDŁUŻONO WYROK!

Wyrok dla mężczyzny, który użył siekiery przeciwko swojej byłej żonie w Częstochowie, został zaostrzony przez Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Historia Bogdana P. i Krystyny P. była pełna konfliktów po rozstaniu się po 50 latach małżeństwa. Sprawa osiągnęła tragiczny finał w grudniu 2021 roku, gdy Bogdan P. zaatakował Krystynę P. siekierą przy kamienicy na ulicy Kopernika. Mężczyzna został skazany przez Sąd Okręgowy w Częstochowie na karę 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Jednak Sąd Apelacyjny postanowił podwyższyć tę karę.

Zdarzenie miało miejsce 9 grudnia 2021 roku, kiedy Bogdan P. obserwował okolicę w pobliżu mieszkania swojej byłej żony. Następnie zaatakował ją siekierą, zadając kilkanaście ciosów w głowę, gdy ta zaczęła wołać o pomoc. Mężczyzna został zatrzymany przez policję tego samego wieczora w swoim domu. Ślady przestępstwa znaleziono zarówno w jego domu, jak i w samochodzie.

W trakcie procesu Bogdan P. przyznał się do popełnienia zbrodni, twierdząc, że chciał jedynie zastraszyć swoją żonę, która według niego zniszczyła mu życie. Ostatecznie został skazany na 12 lat więzienia, przy czym biegli stwierdzili, że miał ograniczoną zdolność rozumienia znaczenia czynu.

Jednak po apelacji prokuratury Sąd Apelacyjny zdecydował o zwiększeniu kary dla Bogdana P. do 15 lat pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁO: MEDIA

ZDJECIE ILUSTRACJNE

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!